Стефанос Циципас премина в третия кръг на Australian Open без да излиза на корта. Това стана факт, след като съперникът му Филип Колшрайбер се отказа от двубоя срещу 21-годишния грък заради контузия.

Така миналогодишният полуфиналист ще се изправи срещу Милош Раонич в битка за място в четвъртата фаза.

Циципас не срещна никакви проблеми в мача си от първия кръг на Australian Open срещу Салваторе Карузо, пише Фокус. Разликата в класите бе явна и италианецът успя да спечели само пет гейма – 6-0 6-2 6-3 за час и 45 минути.

След тази победа той даде интересно интервю на корта, в което призова огромната гръцка агитка по трибуните в комплекса на Australian Open да показва малко повече уважение към съперниците му.