Първата ракета на България Григор Димитров не се е записал за участие на АТР 500 турнира във Вашингтон, с който ще бъде подновен професионалният тенис при мъжете след близо петмесечно прекъсване заради пандемията от коронавирус.
Турът ще бъде рестартиран с надпреварата на твърди кортове в столицата на САЩ,на 14 август, но в него ще участват едва трима играчи от топ 10 на ранглистата.
Водач в схемата ще бъде световният номер 5 Данийл Медведев, а гъркът Стефанос Циципас и белгиецът Давид Гофен са другите участници от първата десетка. Роберто Баутиста Агут, Диего Шварцман, Карен Хачанов, Денис Шаповалов, Кристиан Гарин и Феликс Оже-Алиасим са играчите от топ 20, които са се записали за участие, съобщи БГНЕС.
Все пак Димитров има шанс да се появи във Вашингтон, ако поиска и получи "уайлд кард" от организаторите.
По-рано тази седмица Григор Димитров обяви, че е дал негативна проба за коронавирус и че няма търпение да започне подготовка за участието си в турнирите на твърди кортове в Съединените щати.
Възможно е той да играе на Мастърс 1000 турнира от Синсинати, който започва на 22 август, и ще се проведе в Ню Йорк. Седмица по-късно там започва и US Open по предварителната програма. Миналата година българинът стигна до полуфиналите на състезанието от Големия шлем.








Учени откриха изненадваща връзка между космическите лъчи и слънчевите бури
Сондата "Арасе" разкри нови тайни за земната атмосфера
Какво показва цветът на трансмисионното масло при автоматиците
Митът за въглехидратите: Полезни ли са в тренировъчен режим, или трябва да ги избягваме
Как да носим правилно бялата риза
Задържаха румънец, призовавал към убийства, палежи и екстремистко насилие
Най-кошмарният супергерой? Хлебарка с водолазен костюм
Криза в британския флот: готовността на бойните подводници отново е нулева
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Иван Николчев е европейски шампион при кадетите!
Жулиен Риков преди SENSHI 32: Елате да подкрепите българските бойци! (ВИДЕО)
Дионтей Уайлдър или Джон Джоунс за финална битка на Усик?!?
Шариф Бен Мабрук преди SENSHI 32 Grand Prix: Само Господ може да ме спре
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
ВМА въведе уникална за България апаратура за по-прецизна и по-безопасна диагностика
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар