Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Кан-сюр-Мер (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара.

Осмата поставена Томова победи квалификантката Даниела Сегел от Чили в много оспорван мач с 6:7(1), 6:2, 6:4 след малко повече от три часа игра.

25-годишната софиянка пропиля аванс от 4:2 гейма и допусна обрат в първия сет.

Във втората част тя дръпна с 4:0 и този път успя да задържи аванса си, за да изравни резултата.

В решителния трети сет българката на два пъти излизаше с пробив напред, като при 5:3 сервираше за победата, но не успя, пише БНР. В следващия гейм тя реализира нов брейк, с което все пак затвори мача.

На четвъртфиналите Виктория очаква или №4 Греет Минен (Белгия), или Дария Гаврилова (Австралия).

Състезанието е последна проверка за Томова на клей преди старта на квалификациите на "Ролан Гарос" в началото на следващата седмица.