Седмата поставена Петра Квитова стана първата полуфиналистка на „Ролан Гарос“.

Чешката левичарка победи с 6:3, 6:3 непоставената Лаура Зигемунд от Германия за 75 минути игра и продължава без загубен сет в турнира от Големия шлем. Така Петра за втори път в кариерата си се класира за финалното каре в Париж след 2012 година.

В първата част тенисистката от Биловец контролираше събитията на корта. Тя проби за 3:1 и до края на сета на позволи да бъде застигната, информира БНР.

В следващата Зигемунд изравни играта. Двете тенисистки си размениха по два пробива в първите шест гейма. След това Квитова вдигна оборотите и до края на мача загуби само две точки, за да триумфира заслужено.

Чехкинята постигна 22 печеливши удари (6 аса) при 15 непредизвикани грешки (4 двойни). Следващата опонентка на Квитова се определя в американския двубой между София Кенин и Даниела Колинс.