Най-добрият български тенисист Григор Димитров отвя австралиеца Андрю Харис с 6:3, 6:3 в мач от втория кръг на турнира на твърди кортове "Мъри Ривър Оупън" в Мелбърн. Двубоят продължи 69 минути.

Хасковлията игра много солидно почти през цялото време, макар да допусна пробив за 3:3 в първия сет. Той набързо пое юздите на мача и имаше инициативата до края.

Пробивът на Димитров във втория сет дойде още в четвъртия гейм и той удържа преднината си, въпреки проблемите при последното си подаване в мача. В него австралиецът стигна до точка за пробив, но нашето момче се справи и затвори мача в своя полза. Българинът постигна 8 аса и спечели цели 80% от точките на първи сервис, спасявайки и 80% (4 от 5) от точките за пробив на Харис.

В третия кръг Гришо излиза срещу друг представител на домакините - Алексей Попирин. Той надигра американеца Томи Пол в два сета.