Четвъртият поставен Даниил Медведев с лекота се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Руснакът победи с 6:2, 6:2, 6:4 Вашек Поспишил от Канада след час и 50 минути игра в Мелбърн, информира БНР.

Медведев, който заедно с Рубльов донесе в неделя ATP Cup на Русия, доминираше на корта и спечели лесно първите два сета с по два пробива. В заключителната част Поспишил оказа по-сериозна съпротива, но все пак 24-годишният московчанин успя да направи брейк за 5:4 и след това затвори мача на свой сервис с гейм на нула.

Даниил завърши срещата с 20 печеливши удари (8 аса) срещу 13 непредизвикани грешки. При канадецът съотношението е 25-43.

Във втория кръг Медведев очаква победителят от мача Роберто Баена Карбаес (Испания) – Атила Балаш (Унгария).

Съотборникът му Рубльов също продължава след трисетова победа. Той отстрани германеца Яник Хафман с 6:3, 6:3, 6:4 за по-малко от два часа игра. Рубльов наниза 17 аса за успеха.