Руснакът Данийл Медведев призна, че му е трудно да говори след загубата във финала на Аустрелиън Оупън от Новак Джокович в три сета. Медведев се представяше страхотно в последните три месеца и имаше 20 поредни победи в Тура, но не успя да се противопостави на световния номер 1 и загуби и втория си финал в Големия шлем.
"Никога не е лесно да говориш, когато току-що си загубил финал в Големия шлем. Поздравления за Новак Джокович и екипа му, девет титли в Австралия е нещо невероятно. Ще ви разкажа кратка история - тренирах с Джокович за първи път в Монако, когато още бях номер 500 в света, той беше номер 1, току-що беше спечелил Уимбълдън и аз си мислих, че няма да си говори изобщо с мен, аз бях срамежлив, но той постоянно ми задаваше въпроси и ми обърна внимание. Отношението му към мен не се е променило изобщо, независимо дали съм номер 600 в света или номер 4", каза Медведев на церемонията по награждаването.
"Големи благодарности на моята съпруга и моя треньор, днес не беше добър ден за нас, но споделените три месеца бяха страхотни. Надявам се скоро да спечелим Големия шлем. Благодаря на Крейг и организаторите, че реализираха. Накрая искам да благодаря на вас, австралийците, че ни поканихте тук, въпреки че не беше лесно. Енергията ви е страхотна, исках да направя този мач по-дълъг и интересен за вас, но не се получи", допълни руснакът.








Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар19:28 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар