Стефанос Циципас се класира за финала на силния турнир от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло, след като надигра с лекота Даниел Еванс с 6-2, 6-1 за един час и десет минути игра.

Първата ракета на Гърция взе откриващия сет след много активна игра и цели три пробива, като загуби подаването си само веднъж. Британецът, който бе видимо уморен след тежкия си двубой с Давид Гофен в предишния кръг, не оказа съпротива и във втората част, когато спечели само един гейм на своята сметка.

Циципас, който бе отпочинал, след като изигра само един сет срещу Алехандро Давидович Фокина на четвъртфиналите, достигна своя трети финал от сериите Мастърс 1000 в кариерата след тези в Канада през 2018 и Мадрид през 2019 – и двата бяха загубени от гърка съответно от Рафаел Надал и Новак Джокович.

Той ще се бори за шеста титла в професионалната си кариера, а негов съперник в спора за трофея ще бъде победителят от двубоя между Каспер Рууд и Андрей Рубльов.