Водачът в схемата Рафаел Надал имаше проблеми, но успя да спечели първия си мач на АТР 500 тенис турнира в Барселона.

Единадесеткратният шампион направи обрат срещу квалификанта Иля Ивашка от Беларус и го победи с 3:6, 6:2, 6:4 след 2:20 часа игра на централния корт „Рафаел Надал“.

Намиращия се на 111-о място в ранглистата Ивашка проби в откриващия гейм на мача и повтори упражнението в самия край, за да вземе сета. След това 34-годишният испански левичар вдигна нивото на играта си. До края на двубоя той осъществи три брейка, без да допуска повече и заслужено спечели.

„Съперникът ми игра на много високо ниво в началото, а аз не. След първия сет промених малко начина си на игра, станах по-агресивен. Щастлив съм, че съм в трети кръг. Далече съм от най-добрата си форма в последните два мача, които изиграх, но имам желанието и енергията да променя нещата към по-добро“, заяви Надал след двубоя.

Балансът на Рафа в Барселона е вече 62 победи и 4 загуби, след като се класира за 16-и път за осминафиналите в турнира.

Следващият съперник на Надал е Кеи Нишикори. Японецът отстрани Кристиан Гарин от Чили със 7:6(5), 4:6, 6:1.

Третият в ранглистата испанец и Нишикори са играли 13 пъти, като Матадора е спечелил 11 мача, включително и финала в Барселона през 2016 години с 6:4, 7:5.