Стефанос Циципас записа седмата си последователна победа в два сета и се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Барселона, който е от категория АТР 500.

Вторият поставен гръцки тенисист се наложи със 7:5, 6:3 над Алекс де Минор от Австралия след час и 25 минути игра, информира БНР.

Пробив в 12-ия гейм сложи край на първия сет - 7:5 за Циципас. Де Минор проби на старта на втората част, но впоследствие на два пъти загуби подаването си, с което и мача.

В спор за място на полуфиналите Циципас ще срещне една от надеждите на Канада Феликс Оже-Алиасим, който по-рано днес победи категорично в два сета сънародника си Денис Шаповалов.

Миналата седмица Циципас триумфира на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло и няма загубен сет от началото на сезона на червени кортове.