Цветана Пиронкова се изкачи с две места в световната ранглиста по тенис при обновяването днес. Първата ни ракета е вече №114 в света с актив от 723 точки. Миналата седмица пловдивчанката взе участие в квалификациите за WTA 1000 турнира в Мадрид, но загуби на старта от Анастасия Севастова. Следващият турнир за Пиронкова е в Белград следващата седмица.
Рекордно класиране записа втората ни ракета Виктория Томова, която вече е 124-ва с 660 точки. Предишното върхово постижение на софиянката бе 125-о място. Изабелла Шиникова губи 12 позиции и е 231-ва, а Елица Костова отстъпи с две места и е №234.
Води Ашли Барти (Австралия) с 9560 т. пред Наоми Осака (Япония) със 7650 и румънката Симона Халеп с 6520 т.
Григор Димитров запазва 17-ата си позиция с 2576 точки, както и Димитър Кузманов своето място номер 242 с актив от 269 точки. Прогрес има Адриан Андреев, който се придвижва с една позиция и вече е 379-и. Александър Донски се изкачва с пет места до №606, а Габриел Донев също напредва с една позиция и заема 928-мо място в ранглистата.
Лидер е сърбинът Новак Джокович с 11 963 т. пред Рафаел Надал (Испания) с 9810 и рунсакът Даниил Медведев с 9700 т.








Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Мартин, създал "Черна писта":ТИР-овете участват в 42% от смъртните случаи на пътя
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Трагедията на "Тракия": В неделя се сбогуваме с Мишо от "Славия" и баща му
Хари Стайлс се задави с вода и падна на сцената ВИДЕО
Мирчев: Бюджетът е злонамерен, всички ще плащат
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС в 38-то НС
Руските "ястреби" настояват Путин да използва ядрено оръжие и да убие Зеленски
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар