Поставеният под №16 в схемата на Мастърс 1000 тенис турнира в Рим Григор Димитров отпадна още в първия кръг.
Българинът отстъпи на преминалия през квалификациите Алехандро Давидович Фокина от Испания с 4:6, 6:7(2) след час и 44 минути игра на централния корт във „Форо Италико“
В първата част Григор допусна пробив за 3:4. Той поведе с 40:15, но накрая загуби подаването си след двойна грешка. В следващия гейм Димитров стигна до точка за рибрейк, но Давидович Фокина я „изтри“ с печеливш удар от форхенд по правата и после затвърди. След това 21-годишният испанец сервираше за сета. Той поведе с 40:0 и реализира втората си възможност, след като сеченият бекхенд на българина излезе в аут.
В началото на втората част Димитров направи две двойни грешки и съперникът му стигна до нова точка за пробив, която обаче 29-годишният хасковлия отрази хладнокръвно и после спечели подаването си, предава БНР. В следващия гейм Гришо имаше две точки за брейк, но Давидович Фокина се спаси с добри сервиси. Българинът осъществи пробива в шестия гейм, но за съжаление съперникът го върна тутакси за 3:4. В десетия гейм Димитров имаше два сетбола, но испанецът се спаси.
Стигна се до тайбрек. В него размяната на половините дойде при 4:2 точки за испанеца. Той спечели и следващите три разигравания и се класира за втория кръг на турнира.







Хороскоп за 19 май: Повече комуникация и изясняване на недоразумения за зодиите
Рецепта за пълнени печурки с билки и сирене
Рибено масло или Омега-3: Кое е по-полезно за здравето?
Гърция "управлява" моретата с търговски флот за 134 млрд. долара
Путин назначава нов ръководител на правата на човека, защо това предизвиква спорове?
Бъдещите кралици на европейските монархии: Леонор, Амалия и Ингрид
20 000 евро глоба за купуване на дизел? Така Европа се бори за екология
Новата Lada Niva ще повтаря Dacia Duster
Toyota RAV4 получи изненадваща нова технология
Pagani показа нова Zonda седем години след спирането на модела
България се завърна с девет медала от турнир по бокс в Косово
Еди Хърн потвърди преговори за мегабитка между Бивол и Бенавидес
Еди Хърн каза дали ще има трилогия Джошуа – Усик
Официално: Никола Дипчиков излиза срещу легендата Александър Шлеменко
Прозяването е „заразно“ и започва още в утробата
Откриха различни видове „вечни химикали“ в кръвта
Инхибин B при мъжа – какво показва за сперматогенезата?
Алерголози от цялата страна се включиха в Х-та Национална конференция „Пролетни алергологични дни“
Коментари
Напиши коментар17:01 | 24 апр 2024 г.
05:41 | 13 май 2021 г.
18:22 | 11 май 2021 г.
15:30 | 11 май 2021 г.
13:37 | 11 май 2021 г.
13:23 | 11 май 2021 г.
Напиши коментар