Испанецът Алехандро Давидович Фокина, който отстрани Григор Димитров в първия кръг от основната схема на "Мастърса" в Рим (Италия), се справи убедително и Камерън Нори (Великобритания) - 6:2, 6:3.

Наказателната акция срещу Нори във втория кръг продължи само 79 минути. Така 21-годишният испанец си уреди среща със световния №1 Новак Джокович на осминафиналите в турнира. Успехът над британеца бе общо четвърти за Давидович Фокина, който тръгна от квалификациите в Рим.

Неговият сънародник Роберто Баутиста Агут срещна далеч по-сериозна съпротива от Кристиан Гарин, но победи със 7:6, 6:3. Агут ще играе на осминафиналите с руснака Андрей Рубльов, който би Ян-Ленард Щруф с 6:7(7), 6:1, 6:4..

Един от фаворитите Доминик Тийм обърна мача срещу Мартон Фучович след загубен първи сет, а следващият му съперник ще бъде Лоренцо Сонего, който отстрани Джанлука Магер с 6:4, 6:4.

При жените световната №1 Ашли Барти не даде надежди на Ярослава Шведова от Казахстан - 6:4, 6:1, а чехкинята Каролина Плишкова се справи с Анастасия Севастова с 6:2, 6:3. Елина Свитолина пък надви Анастасия Анисимова с 2:6, 6:3,6:4, а Кори Гоф се наложи над гъркинята Мария Сакари с 6:1, 1:6, 6:1.