Димитър Кузманов започна с убедителна победа участието си на турнира в румънския град Яш. Надпреварата на червени кортове от сериите "Чалънджър" е с награден фонд 88.520 евро.

Поставеният под номер 8 в схемата българин разгроми Педжа Кръстин (Сърбия) с 6:2, 6:2 за 87 минути игра.

Във втория кръг Мико ще играе срещу Николас Йонел от Румъния. С успеха Кузманов си осигури 1460 евро и 8 точки за световната ранглиста, в която е на под №238 в момента.

Мико постигна два пробива в първия сет, а на собствен сервис не допусна нито една точка за рибрейк.

Във втората част Кузманов дръпна с 3:0. Крстин върна един пробив и намали изоставеното си на 2:3, но Мико спечели следващите три гейма и затвори мача в своя полза.

Вчера за втория кръг се класира и Адриан Андреев. 20-годишният софиянец елиминира с 6:4, 1:6, 6:3 №3 в схемата и №197 в света Александър Мюлер от Франция.

По-късно днес Александър Лазаров пък ще играе срещата си от първия кръг. Той ще се изправи срещу №6 в схемата Мариус Копил от Румъния. Алекс започна турнира от квалификациите. Там Лазаров записа две убедителни победи без да загуби сет.