Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров ще почака поне още една седмица за първата си победа по време на северноамериканското турне на хард.

След поражението от Иля Ивашка във Вашингтон сега българинът отпада рано и от Мастърса в Торонто след загуба в два сета от Райли Опелка - 3:6, 4:6.

Първият мач в съперничеството на двамата бе много равностоен, но два по-слаби сервис гейм на Димитров, в началото на първия и края на втория сет, бе това, което направи разликата помежду им, пише tenniskafe.com.

След победата над Ник Кирьос в първия кръг световният №32 изигра още един отличен мач на сервис като с мощните си начални удари си осигуряваше достатъчно на брой лесни точки.

Едва в самия край, когато сервираше за мача при 5-4, 211-сантиметровият американец за първи път допусна да се стигне до шанс за пробив на съперника, но много бързо заличи опасността с игра на мрежата при втори сервис преди да реализира първия си мачбол след удар с рамката на българина.