Вторият поставен Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Синсинати, щата Охайо.

Гръцкият тенисист направи обрат срещу Лоренцо Сонего от Италия и спечели след 5:7, 6:3, 6:4 в мач, продължил почти 2 часа и половина.

Циципас загуби първия сет, а в откриващия гейм на втория отстъпваше с 0:40 на свой сервис. Той успя да се мобилизира и измъкна подаването си и веднага след това проби за 2:0. В третата част 23-годишният атинянин отново направи брейк в самото начало и не позволи да бъде настигнат.

„Той (Сонего) гонеше абсолютно всяка топка и неговата работа с крака беше направо невероятна. Лоренцо е опасен за всеки по-високо поставен от него. Нещата бяха трудни за мен в няколко момента, но не спрях да се боря и да чакам своите възможности“, похвали Стефанос 27-ият в ранглистата италианец, цитиран от БНР.

За Циципас това беше рекордна в АТР 47-а победа за сезона. Следващият му съперник е Феликс Оже-Алиасим. Канадецът отстрани петият в схемата Матео Беретини от Италия с 6:4, 6:3.