Австралиецът Джон Милман стана първият поставен, който записа победа на АТР 250 тенис турнира в София.

Осмият поставен се наложи над Микаел Юмер от Швеция с 6:3, 6:4 след почти час и половина игра в празната „Арена Армеец“. Вчера отпаднаха №6 в схемата Адриан Манарино от Франция и №7 Алехандро Давидович Фокина.

Първата част започна с разменени пробиви, но след 2:2 австралиецът намери ритъма си, спечели четири поредни гейма, а с това и сета.

Във втория 85-ият в света Юмер пръв успя да затвърди пробива си за 3:1, но Милман успя да изравни при 4:4. Тонусът на шведа от етиопски произход падна и австралиецът стигна до два мачбола в десетия гейм и успя при първия след топка в аут на съперника.

Австралиецът вкара 62 процента първи сервис и спечели 66 процента от точките при разиграването му.

„Доволен съм, че успях да спечеля, това беше труден мач. Миналата година играх четвъртфинал тук, сега бих се радвал да отида по-далече“, заяви Милман, цитиран от БНР.

Следващият съперник на Джон ще бъде победителят от мача между квалификантите Егор Герасимов (Беларус) и Андреас Сепи (Италия).

Снимка: Lap.bg