Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов записа втора победа на чалънджъра на клей в Барселона, който е от категория 80, и се класира на четвъртфиналите.

Той отстрани четвъртия в схемата босненец Дамир Джумхур с 6:4, 6:4 след 95 минути игра.

В първата част развръзката дойде в края. В осмия гейм Мико проби, но достигалият до №23 в света Джумхур веднага направи рибрейк за 4:5. Българинът не трепна и отговори с нов пробив на нула, който му донесе и сета.

Кузманов започна с пробив и втората част и след това го затвърди за 3:0. В петия гейм босненецът на свой ред постигна брейк, въпреки че пловдивчанинът отрази две опасности. Той реши двубоя отново с пробив в десетия гейм.

Българинът вкара 64 процента първи сервис и спечели 68 процента от точките при неговото разиграване. Мико реализира и четирите си точки за пробив.

Така Кузманов си осигури 15 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 218-о място, както и 1260 евро от наградния фонд.

Следващият съперник на 28-годишния пловдивчанин е неговият партньор на двойки Теймураз Габашвили от Русия.

Двамата ще играят по-късно днес четвъртфинал срещу словаците Филип Хорански и Алекс Молчан.