Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Париж, след като надигра руснака Карен Хачанов с 4:6, 6:2, 6:0.

Двамата тенисисти започнаха много стабилно и печелеха убедително сервис геймовете си, но при 4:4 хасковлията изпита сериозни трудности и Хачанов реализира третата си възможност за пробив, след което затвори частта на втори сетбол.

Горчивият развой ядоса Гришо и той си върна с ранен пробив във втория сет, затвърден в осмия му гейм. Нашето момче също имаше колебания в два сервис гейма, но в нито един от тях не допусна съперникът му да стигне до точка за пробив.

Третият сет мина изцяло под диктовката на Григор Димитров, дръпнал с 5:0 гейма. Двата пробива за българина дойдоха в геймове, в които той стигна до цели седем брейкпойнта и въпреки лошата му ефективност, той все пак съумя да дръпне значително в резултата.

След час и 54 минути родният състезател стигна до мачбол, но намери мрежата. Хачанов му даде втори мачбол с двойна грешка, но отново се спаси. Мачбол №3 дойде след неточен диагонален удар на руснака и този път нямаше прошка - Гришо затвори сета на нула, завършвайки мача с 8 поредни гейма в своя полза!

В третия кръг Димитров ще се изправи срещу Александър Зверев или Душан Лайович.