Яник Синер се класира за първи път в кариерата си на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под 11 италианец изхвърли последния представител на домакините в схемата при мъжете Алекс де Минор със 7:6(3), 6:3, 6:4.

Австралиецът започна по-добре мача и пропиля общо четири точки за пробив. Към средата на сета 21-годишния Синер намери своя ритъм, стабилизира играта си и взе частта след тайбрек.

Във втория сет двукратният шампион от София проби в началото и това му стигаше, за да вземе и втората част.

В заключителния сет Синер поведе с 4:1 с два брейка. Де Минор се мобилизира и върна единия пробив. При 5:4 италианецът сервираше за класиране на втори четвъртфинал в Големия шлем след този на „Ролан Гарос“ през 2020 година. Той поведе лесно с 40:0 и реализира още първия си мачбол с мощна атака.

Яник записа 34 печеливши удари, от които девет аса, при 30 непредизвикани грешки.

"Трудно е да играеш срещу Алекс в Австралия, но атмосферата беше чудесна. Нямам предпочитания за следващия ми съперник, но ще бъде тежък мач", заяви италианецът в интервюто на корта, цитиран от БНР.

Следващият опонент на Синер ще бъде определен в днешния двубой Стефанос Циципас – Тейлър Фриц.

Снимка: БГНЕС