Световната номер 1 Ашли Барти продължи с изключителното си представяне на Откритото първенство на Австралия, след като разби американката Джесика Пегула с 6-2, 6-0 и се класира за полуфиналите на турнира.

Барти продължава да няма загубен сет пред родна публика в Мелбърн, като тя е допуснала само един пробив в досегашните си пет мача в надпреварата. Днес австралийката започна уверено с пробив от 0-40 в откриващия гейм. 21-та поставена в схемата Пегула успя да се закачи в сета, но от резултат 3-2 в своя полза Барти доминираше тотално и спечели девет поредни гейма, за да стигне до нова чиста победа след час и три минути игра.

Барти завърши със 17 печеливши удара срещу 22 непредизвикани грешки и отрази единствената възможност за пробив, която се откри пред съперничката ѝ. По този начин лидерката в световната ранглиста достигна втория си полуфинал на домашния Шлем и в четвъртък ще се изправи срещу друга американка - Мадисън Кийс - в спор за място във финала.

Снимка: БГНЕС