Вторият поставен в схемата на АТР 1000 тенис турнира в Маями Александер Зверев се класира за осминафиналите.

Германецът победи за 74 минути отстранилия Григор Димитров американец Макензи Макдоналд с 6:2, 6:2.

Зверев направи по два пробива във всеки сет и не допусна нито един брейк в двубоя. Саша наниза и 10 аса за победата.

Следващият му съперник е квалификантът Танаси Кокинакис. Австралиецът надделя над Денис Кудла от САЩ със 7:6(5), 4:6, 7:6(4).

Поставения под №9 Яник Синер направи нов подвиг и продължава, след като отрази пет мачбола и отстрани 17-ия поставен Пабло Кареньо Буста от Испания след обрат с 5:7, 7:5, 7:5. В предишния си двубой 20-годишният италианец отрази два мачпойнта срещу Емил Руусувуори, пише БНР.

Финалистът в Маями от 2021 г. Синер отрази първия мачбол срещу Кареньо Буста при 4:5 във втория сет, след което спечели 11 поредни точки, за да изравни сетовете. В десетия гейм на заключителната част южнотиролецът спаси още четири мачпойнта, а в 12-ия направи пробив, който му донесе победата.

На осминафиналите двукратният шампион от София ще се изправи срещу Ник Кириос.