Изабелла Шиникова започна с победа в квалификациите на Ролан Гарос. Българката се наложи над поставената под №12 в пресявките Виталия Дятченко от Русия със 7-5, 6-3. Срещата продължи 95 минути.

Във втория кръг Шиникова ще играе срещу № 188 в световната ранглиста Валентини Граматикопулу от Гърция. Изабелла спечели първите пет гейма срещу Дятченко, но допусна изравняване при 5-5. Българката обаче спечели следващите два гейма, а така затвори първата част със 7-5. Във втория сет Шиникова изостана с 1-3, но спечели следващите пет гейма за 6-3.

По-късно днес, първата ни ракета Виктория Томова ще се изправи срещу британката Кейти Суон, срещу която има две победи. Предстоящият двубой помежду им е последен (четвърти) в програмата на корт 2 и се очаква да стартира не преди 16:00 часа българско време.

В момента Суон е под номер 212 в световната ранглиста. При успех българката ще срещне рускиня във втория кръг – победителката от мача между Варвара Флинк и Марина Мелникова.