Димитър Кузманов е само на победа от участие в основната схема на Откритото първенство на Франция по тенис. Националът на България постигна втората си победа в Париж.

Мико се наложи над 20-годишния Флавио Коболи от Италия с 6-3, 3-6, 6-3, който е №153 в света. Срещата продължи 1 час и 53 минути. За влизане в основната схема Кузманов ще играе срещу №203 в световната ранглиста Сантяго Родригес Таверна от Аржентина.

Мико проби за 3-1 в първия сет и запази преднината си до края му за 6-3. Във втората част Кузманов изостана с 0-3, но успя да изравни за 3-3. Българинът обаче допусна още един пробив и загуби сета с 3-6.

В третата решителна част Мико проби за 3-1, а след това успя да затвърди за 4-1. След това Кузманов взе двата гейма на собствен сервис и затвори мача с 6-3.