Организаторите на турнира от Големия шлем „Уимбълдън“ повече няма да използват обръщенията „госпожица“ и „госпожа“ пред имената на тенисистките в опит да уеднакви отношението с това при мъжете и да модернизира надпреварата, съобщи английският вестник „Таймс“, цитиран от БТА.
През 2019 година организаторите се отказа от обръщенията при съобщаването на резултата, но при в началото на срещите миналогодишната шампионка Ашли Барти бе наричана „Госпожица Барти“, а победителят при мъжете Новак Джокович - само „Новак Джокович“.
Откритото първенство на Великобритания ще стартира на 27 юни. Заради решението да не се допуснат до участие спортисти от Русия и Беларус, Асоциацията на професионалните тенисисти реши, че на турнира няма да се разпределят точки за световната ранглиста.
Снимка: БГНЕС








4 зодии привличат значително изобилие и късмет на 27 юни 2026
Влакът Карлово - Бургас се запали
"Левски" започва срещу "Дунав", сезонът тръгва на 17 юли
Съмишленикът на Путин и бивш министър на отбраната Сергей Иванов почина на 73
Тексас търси избягал жираф на име Грейси
Доживотна присъда получи атентаторът от коледния базар в Магдебург
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Усик изненадващо оваканти трите шампионски пояса
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Обявиха кога Владимир Кличко идва в София!
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC Fight Night 280 в Баку
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар14:37 | 24 апр 2024 г.
16:58 | 27 май 2022 г.
16:49 | 27 май 2022 г.
14:19 | 27 май 2022 г.
Напиши коментар