Четвъртата поставена Виктория Томова започна с трисетова победа участието си в тенис турнира на твърди кортове в Гродзиск Мазовиецки, Полша, който е с награден фонд 100 хиляди долара.

Първата ракета на България преодоля 17-годишната Луцие Хавличкова от Чехия след 6:4, 1:6, 6:2. Мачът от втория кръг продължи 94 минути.

В откриващия сет двете си размениха по три пробива в първите осем гейма. Томова направи нов брейк за 5:4, а след това спаси точка за рибрейк и после затвори сета.

Във втория чехкинята, която е №602 в ранглистата, спечели пет поредни гейма след 1:1 и така изравни частите.

27-годишната софиянка започна решителния сет с агресивна и точна игра и поведе с 3:0. При 2:5 Хавличкова сервираше за оставане в срещата. Тя поведе с 40:15, но Виктория стигна до мачбол, който реализира.

За достигането си до осминафиналите Томова си осигури 13 точки за класацията на WTA, където заема 108-ото място.