В публикуваните днес световни ранглисти на тенисистите първата ни ракета при мъжете Григор Димитров запази позицията си, докато най-добрата българка при жените Виктория Томова се изкачи с две места.
Димитров отново е №32. Тази седмица той ще участва на АТР 500 турнира в зала във Виена. Най-вероятно във вторник 31-годишният хасковлия ще играе срещу преминалия през квалификациите португалски левичар Тиаго Монтейро.
Димитър Кузманов изкачи една позиция и е 206-и в класацията. Той ще играе на чалънджъра в Брест, Франция. Мико изтегли тежък жребий и утре ще се изправи срещу третия в схемата представител на домакините Грегоар Барер.
Адриан Андреев също е с едно място нагоре и е №216. Александър Лазаров прелетя 28 позиции, за да дебютира в топ 300 на върховото за него 289-о място. Прогресът е благодарение на първата му титла в Созопол, следващата седмица към актива му ще бъдат добавени и точките от вчерашната му победа в турнира.
Продължава да води Карлос Алкарас, следван от Рафаел Надал и Холгер Руне. В челната десетка единствената промяна е деветото място на Феликс Оже-Алиасим, който спечели вчера трофея в Антверпен.
При жените Виктория Томова е вече №92 – на едно място от рекордното си класиране.
Изабелла Шиникова пропадна 38 позиции и е вече 270-а в ранглистата. Третата българка в топ 500 Гергана Топалова запази 310-ото си място.
На върха първа е Ига Швьонтек, следвана от Онс Жабьор. Трета е вече Джесика Пегула, която спечели титлата в WTA 1000 турнира в Гуадалхара.








Хороскоп за 20 юни 2026: Семейни проблеми за Овните, успехи за Скорпионите
Хванаха шофьор на АМ "Тракия" край Пловдив с над половин килограм фентанил
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Жълт код за жега в 14 български области
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Пресиян Михов е европейски шампион по сумо
Кой ще бъде последният съперник на Олександър Усик? Анализ на четирите най-вероятни варианта
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:21 | 23 апр 2024 г.
Напиши коментар