Без да бъде пълен доминатор, Новак Джокович бе по-ефикасен, за да се наложи над Стефанос Циципас с 6:4, 7:6 (4) на старта си във финалния тенис турнир на АТП в Торино.
35-годишният сърбин успя да направи един пробив в първия сет, а след това спокойно успя да запази аванса си.
24-годишният Циципас, който е победител в турнира от 2019 година, успя да направи повече асове - 9 срещу 3 и не допусна нито една двойна грешка, но при разиграванията не бе в състояние да спечели важните точки.
Във втория сет Джокович, който е номер 8 в световната ранглиста, даде на съперника си една възможност да го пробие, като направи две поредни двойни грешки на сервис, но гъркът не успя да се възползва от този шанс и двамата стигнаха до тайбрек.
Там отново Джокович показа по-голям опит и зрялост, като със страхотен минаващ удар направи мини пробив за 3:1. След това Новак поведе и с 5:1, като съперникът му така и не успя да навакса изоставането, а мачът завърши с точка при сервис на Джокович.
С този успех носителят на 21 титли от турнирите на Големия шлем Новак Джокович поведе в класирането на "зелената" група пред Андрей Рубльов, който по-рано в понеделник се наложи над Даниил Медведев в руския сблъсък в три сета.
Снимка: БГНЕС







Ефремова: Минималната заплата е сред приоритетите на правителството
Над 3100 работни места са разкрити по "Младежка заетост+"
Пожар бушува край Ямбол, силният вятър усложнява гасенето
Денков: Изказването на Радев е неадекватно, иска да живее в държава като Русия
Зеленски: Украйна нанесе "уникален" удар по руската военноморската база в Новоросийск
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар07:31 | 24 апр 2024 г.
22:45 | 20 ное 2022 г.
03:32 | 17 ное 2022 г.
01:12 | 16 ное 2022 г.
22:05 | 15 ное 2022 г.
19:25 | 15 ное 2022 г.
14:15 | 15 ное 2022 г.
Напиши коментар