Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова дебютира на Юнайтед къп с мач на смесени двойки. Заедно с Адриан Андреев те играха достойно срещу сработения дует Стефанос Циципас и Мария Сакари и отстъпиха с 4:6, 4:6 за крайното България – Гърция 1-4 в Пърт.
„Бяхме притеснени с Ади в началото, но към края играхме по-добре. Поласкана съм, че Циципас аплодира моя минаващ удар, с който ги пробихме за 3:5 във втория сет. Григор Димитров (играещият капитан на тима - б.а.) ни окуражаваше при всяка точка. На почивките ни окуражаваше да пробваме различни неща и ни казваше да се забавляваме на корта“, каза специално за сайта на БНР 22-годишната Топалова от Австралия.
Пловдивчанката призна, че няма много опит в смесените двойки, но е доволна от възможността да играе в Пърт.
„Играла съм микс в България само на държавните първенства. С Андреев се познаваме отдавна, но не сме играли никога смесени двойки. Но наистина се забавлявахме на корта и постигнахме синхрон“, допълни Гергана.
Тя разкри и плановете на отбора за посрещане на новата 2023 година.
„Утре вечер ще се съберем целия български отбор, но не знам дали ще дочакаме полунощ. Имаме и важен мач с Белгия, та ще видим“, каза Топалова.
Има шанс да играе и на единично срещу белгийците, защото първата ни ракета Виктория Томова имала разтежение на крака







След правилата за партита в парковете: Родители недоволстват, започват проверки
Дунав разкри край Ряхово нова находка на близо 60 милиона години
Демерджиев: Взети са всички мерки за евентуална заплаха от Иран
ДАНС откри мощен заглушител в София, смущавал GPS сигнала и около летището
Бизнес, синдикати и държави не се разбраха за размера на минималната заплата през 2027 г.
ДАНС неутрализира мощен заглушител в "Драгалевци", пречел и на самолетите
Бийгълът на Bad Bunny и йоркито на Серина Уилямс са звезди в специалното издание на Vogue
"Операция Мортадело": Испански професор разкри данните на близо 2000 полицаи
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар17:43 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар