Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите WТА 125 в Реус (Испания) с награден фонд 100 хиляди евро.
28-годишната Томова победи Клара Таусон (Дания) с 4:6, 7:6(4), 6:4 след почти три часа игра.
Софиянката, 73-а в световната ранглиста, стартира добре мача и поведе с 4:2, но след това 121-ата в класацията на WТА датчанка взе седем от следващите осем гейма, с което спечели първия сет и поведе с 3:1 във втория. Българката успя да изравни за 3:3, но след това 20-годишната Таусон още на два пъти излизаше с пробив напред, като дори сервираше за мача при 5:4 и при 6:5, но не успя. В последвалия тайбрек Томова дръпна още от началото с 3:1 точки, а след това увеличи аванса си до 6:3, което се оказа решаващо за изравняването на резултата.
Решаващата трета част започна с четири поредни пробива, след което българката реализира ключов брейк за 4:3 и запази предимството си до края.
С успеха тя заработи 15 точки за световната ранглиста и 1740 евро, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу поставената под номер 3 Лорън Дейвис (САЩ).
29-годишната Дейвис има две титли в кариерата си в Тура на УТА, едната от които през януари в Хобарт (Австралия). Тя е 56-а в света в момента, но е достигала до 26-ото място.
Двете са се срещали два пъти, като в първия двубой на Откритото първенство на САЩ през 2021 година американката печели с 6:2, 2:6, 6:3, а през февруари през настоящата кампания Томова отстрани Дейвис в Доха с 3:6, 7:6(4), 2:1 и отказване на съперничката заради травма.







Изобилие и късмет за 4 зодии на 13 август 2026 г.
Тежка катастрофа с жертва на Околовръстния път в София (+ВИДЕО)
Картофена запеканка с пилешко и гъби - рецепта за цялото семейство
Късна емисия
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар