Новак Джокович продължи похода си към рекордна 23-та титла от Големия шлем, след като победи перуанеца Хуан Пабло Варийас с 6-3, 6-2, 6-2 в мач от осминафиналите на Ролан Гарос. Световният номер 3 доминираше напълно на корта срещу 94-ят в света Варийас, който нямаше победа в основната схема на турнири от Големия шлем преди началото на надпреварата в Париж.

Джокович проби шест пъти съперника си и завърши с 35 печеливши удара срещу 20 непредизвикани грешки, за да стигне до чист успех след малко под два часа игра. По този начин сърбинът се класира за четвъртфиналите в Париж, без да загуби сет, като той достига тази фаза на турнира за 17-ти път в кариерата си.

За място на полуфиналите Джокович ще спори с руснака Карен Хачанов, който победи Лоренцо Сонего от Италия с 1-6, 6-4, 7-6(7), 6-1. Хачанов достигна полуфиналите в Мелбърн и Ню Йорк при последните си две участия в Големия шлем, но има само една победа в девет мача срещу Джокович.