Новак Джокович продължава похода към защитата на титлата си на "Уимбълдън". Сърбинът записа впечатляваща победа в три сета над Стан Вавринка в сблъсъка им от 3-тия кръг с 6:3, 6:1, 7:6(5). Това бе негов 21-ви успех над този съперник от 27 изиграни мача. Също така Ноле продължи страхотната си серия от 31 поредни победи на "свещената трева" в Лондон.

Още от началото на мача Джокович стоеше по-добре на корта. Той пропусна да направи ранен пробив още във втория гейм, но стори това в шестия и това се оказа достатъчно, за да спечели сета с 6:3.

Във втория сет Джокера бе още по-безпощаден и даде само един гейм на своя съперник.

Вавринка изненадващо показа дух и не се предаде, а напротив. В третия сет бе напълно равностоен успя доста да притесни сърбина, като докара нещата до тайбрек, а в него поведе с 5:3 точки. Ноле обаче спечели четири поредни точки и по този начин обърна нещата в своя полза, като взе сета и мача.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу поляка Хуберт Хуркач, който успя също в три сета да се справи с Лоренцо Музети.