Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Брауншвайг с награден фонд от 145 000 евро.

Българинът отстъпи пред квалификанта Аугуст Холмгрен (Дания) с 4:6, 6:3, 6:7(5) за 2:41 часа.

Датчанинът стартира двубоя с пробив, който се оказа достатъчен, за да спечели първия сет. Във втората част Андреев взе подаването на съперника си в четвъртия гейм и изравни резултата.

В решителния трети сет двамата си размениха по един пробив, а в тайбрека Холмгрен поведе с 6:2. След това българинът спечели три поредни разигравания, но след още две точки датчанинът затвори мача.

С класирането си за втория кръг Андреев си осигури 11 точки за световната ранглиста и 2345 евро от наградния фонд.