Лидерът в световната ранглиста по тенис за мъже Карлос Алкарас направи труден обрат и спечели с 3:6, 7:6(2), 7:6(3) срещу Хуберт Хуркач в двубой от третия кръг на турнира в Торонто.
Мачът започна лошо за шампиона от "Уимбълдън", който загуби пътвите три гейма за по-малко от шест минути и скоро отстъпи първия сет на полския си съперник. Алкарас допусна пробив и на старта на втория сет, но изравни моментално за 1:1 и по-късно взе тайбрека за изравняване.
Алкарас изправи публиката на крака в седмия гейм на последния сет, който спечели с красив форхенд по диагонал за 5:2. Той обаче пропиля два мачбола на собствен сервис и допусна последователни пробиви, за да върне Хуркач в двубоя.
Полякът спечели четвърти пореден гейм и дръпна с 6:5, но Алкарас стигна до нов тайбрек го спечели с три загубени разигравания. Така испанецът записа 14-а поредна победа и ще преследва следващата си на четвъртфиналите срещу американеца Тони Пол.
Малко след края на двубоя британецът Анди Мъри обяви, че няма да излезе за мача си срещу италианеца Яник Синер заради травма.







14 загинали и над 100 са ранени при двоен руски удар по родния град на Зеленски
Централна емисия
Централна емисия
Свинаров за заплахите за сигурността: Някой проверява колко сме подготвени
Защо изтощените демокрации имат нужда от "скучно" управление
10 идеи за визии с един артикул
Опасности за пешеходци и шофьори в София: Буренясали тротоари, сбъркана сигнализация
6 реплики, с които той показва, че не ви уважава
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар14:31 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар