Виктория Томова спечели турнира от сериите Чалънджър в Чикаго след убедителна победа над Клеър Лиу във финала с 6:1, 6:4. Надпреварата от категория WTA 125 е най-големият успех в кариерата на българската тенисистка. Това е и втори трофей за сезона за нея след успеха на ITF надпреварата в Сарагоса.

Нашето момиче стартира мача по отличен начин мача и проби сервиса на Лиу още в първия гейм. Томова можеше да спечели първия сет на нула, но загуби подаването си в шестия гейм.

Втората част започна равностойно, като дори представителката на домакините първа успя да направи пробив. Родната ракета №1 направи рибрейк, след което спечели още три поредни гейма, за да направи резултата 5:2. Още в осмия гейм 28-годишната софиянка имаше мачбол, който Лиу спаси.

В следващия Вики сервираше за титлата, но напрежението си каза думата и американката се завърна в срещата. Все пак Томова затвори мача в следващия сервис гейм на Лиу след нов пробив.