Най-добрият български тенисист Григор Димитров е заявил участие на турнира от категория АТР 500 във Виена с награден фонд 2,56 милиона евро, съобщиха организаторите на официалния си сайт. Надпреварата в зала в австрийската столица започва на 23 октомври.
32-годишният Димитров достигна до полуфиналите през миналия сезон, където загуби от бъдещия шампион Даниил Медведев (Русия).
Медведев ще бъде поставен под номер 1 и през настоящата кампания и ще защитава титлата си. Други трима бивши победители също ще се включат. Германецът Александър Зверев, който триумфира през 2021 година и руснакът Андрей Рубльов, който заслужи трофея през 2020 година, както и представителят на домакините Доминик Тийм - шампион през 2019 година, който ще се включи с "уайлд кард". Димитров няма да е сред поставените.
Общо 12 от първите 20 в световната ранглиста са заявили участие във Виена, похвалиха се още организаторите.
Димитров ще бъде много ангажиран през следващия месец, през които планира да играе във всяка седмица. Той стартира тази серия с турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай (4-15 октомври), след което ще се бори за титлата в Антверпен (от 16 октомври), във Виена (от 23 октомври) и на Мастърса 1000 турнира в Париж (от 30 октомври), с който сигурно ще сложи края на сезона си.







В "България сутрин" на 22 август от 9:30 часа: Как да се справим с бърнаута?
Катастрофа с шестима пострадали затвори Подбалканския път край Павел баня
Откриха мъртва възрастна жена с множество синини в дома ѝ в Бургас
МВнР предприема мерки за защита на Ива Михаилова и за лечението ѝ
С три вида дрога зад волана: Задържаха 25-годишен в Чепеларе
Турция поиска червена бюлетина от Интерпол за арест на Нетаняху
Среднощна акция: СДВР хвана моторист дрифтил на една гума с 1,08 промила
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар16:52 | 28 сеп 2023 г.
Напиши коментар