Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи БТА.

Поставеният под номер 4 Нестеров победи втория в схемата Бор Артнак (Словения) със 7:6(4), 6:2 за 1:51 час.

20-годишният българин спечели първия сет след тайбрек, а във втората част даде само два гейма на съперника си, за да стигне до крайния успех.

Това е четвърта поредна победа на Нестеров на турнира без да загубен нито един сет.

Посланикът на България в Кувейт Димитър Димитров и други българи, живеещи там, подкрепят национала във всичките му мачове от надпреварата.

С успеха Нестеров си осигури 1272 долара и 8 точки за световната ранглиста, а в първия си финал за годината и в спора за трофея той ще се изправи утре вероятно срещу водача в схемата Гонсало Оливейра (Португалия).

Българинът няма титла на сингъл до момента в кариерата си в турнирите от ITF.