Димитър Кузманов загуби с 6:3, 3:6, 4:6 от Нерман Фатич в първата среща от двубоя между националните отбори на България и Босна и Херцеговина за Купа „Дейвис". Срещата в ТК „Авеню" в Бургас продължи близо два часа и половина и предложи много емоции.

Пловдивчанинът започна двубоя силно и след ранен пробив поведе с 3:0 гейма. До края на сета пред Фатич се отриха няколко възможности да върне пробива, но в ключовите моменти Мико беше непоколебим и в крайна сметка се наложи с 6:3.

Тенисистът от Босна и Херцеговина стартира втората част с два пробива и преднина 4:0 гейма. Българинът успя да навакса един от брейковете, но отстъпи с 3:6.

Във финалния сет играта беше изключително равностойна. Фатич първи проби за преднина 2:1, но Кузманов успя да отговори подобаващо и на свой ред проби в шестия гейм, изравнявайки резултата. Последва ответен брейк на сметката на Фатич, който се оказа достатъчен за крайния успех на гостите.

Във втория мач на сингъл днес един срещу друг се изправят Янаки Милев и първата ракета на съперника Дамир Джумхур.