Елена Рибакина се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Абу Даби (Обединени арабски емирства) с награден фонд от над 922 000 долара. Представителката на Казахстан, поставена под номер 1 в основната схема, се наложи трудно с 6:0, 4:6, 6:2 срещу финалистката от миналия сезон Людмила Самсонова.
В третия сет Рибакина постигна два пробива и приключи срещата още при първата си възможност след близо два часа игра.
До момента рускинята беше спечелила всичките си четири двубоя срещу Елена Рибакина, която спечели титлата на "Уимбълдън" през 2022 година.
На финала родената в Москва тенисистка, която играе за Казахстан от 2018 година, ще се изправи срещу Даря Касаткина. Поставената под номер 14 рускиня се наложи с 6:3, 4:6, 7:6 (2) над Беатрис Адад Мая за близо три часа.
Бразилката водеше с пробив в третия сет, продължил 84 минути, но Касаткина се добра до крайния успех със 7:2 в тайбрека.








Сериозен финансов успех за 3 зодии на 5 юли 2026 г.
Спане без възглавница: Ползи, рискове и за кого е подходящо
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
Анди Руис се завръща при треньора, с когото шокира света срещу Джошуа (ВИДЕО)
Антъни Джошуа разкри тайната на Усик: Три неща го правят почти непобедим
Хейни отряза Жервонта Дейвис
Флойд Мейуедър: Все още съм лицето на световния бокс
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар00:48 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар