Арина Сабаленка се класира за третия кръг на тенис турнира в Мадрид, след като надви трудно Магда Линет с 6-4, 3-6, 6-3 за малко над два часа и десет минути здрава битка.

Поставената под номер 2 в основната схема и шампионка от миналата година реализира един-единствен пробив за успеха в откриващия сет. Във втората част обаче ролите се размениха и 48-та в световната ранглиста полякина проби в четвъртия гейм, след което не погледна повече назад. Не бе изненадващо сякаш, че и третият сет бе решен от един брейк – отново той бе на сметката на Сабаленка и дойде в осмия гейм, след което тя сервира успешно за място в следващата фаза.

Там беларускинята, която триумфира в испанската столица и през 2021, чака победителката от мача между 26-та поставена Кейти Боултър и Робин Монтгомъри.

Успехи днес постигнаха още Мира Андреева, Елена Рибакина, Каролин Гарсия, Анастасия Павлюченкова, Жасмин Паолини, Ашлин Крюгер и Дария Касаткина.