Водачът в световната ранглиста и в схемата на турнира по тенис в Женева Новак Джокович (Сърбия) отпадна на полуфиналите на надпреварата от сериите АТП 250 на швейцарска земя.

Джокович загуби от чеха Томаш Махач с 4:6, 6:0, 1:6 за два часа и осем минути игра, а в хода на мача даде сигнали, че не се чувства на 100% физически.

23-годишният Махач се класира за първия си финал в тенис тура.

Сръбският тенисист поведе с 4:1 в първия сет, но допусна съперникът му да направи впечатляваща серия от пет поредни гейма за 6:4. След като получи лекарска помощ Новак Джокович изигра силен втори сет, който спечели с категоричното 6:0.

В третата част Джокович взе първия гейм, но Томаш Махач отново спечели шест поредни и приключи двубой с финалното 6:1.

Заемащият първо място в световната ранглиста Новак Джокович ще пристигне в Париж за предстоящия "Ролан Гарос" без нито един финал през 2024 година. Активът му от началото на 2024-а е 14-6 общо и 0-3 в полуфиналите, включително на Откритото първенство на Австралия срещу италианеца Яник Синер.