Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на трева УТА 500 в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд от 802 237 евро. Първата ракета на България загуби с 0:6, 6:7 (6) срещу Дона Векич след час и 41 минути.
Томова игра втори полуфинал през сезона след достигането си до най-добрите четири в Рабат през май.
Хърватката спечели осем поредни гейма в мача и поведе със сет и 2:0 във втората част. След това 29-годишната софиянка, която премина през квалификациите, намали пасива си на 1:2, но намиращата се на 49-то място в световната ранглиста Векич си върна аванса от два гейма. Томова пропусна две точки за пробив при изоставане от 2:3, но направи обрат до 5:4. Последва равностойна игра, която доведе до тайбрек. В него националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" имаше преднина от 4:2, но допусна обрат до 6:8, губейки мача след .
От понеделник Виктория Томова ще влезе в топ 50 на световната ранглиста. Българската тенисистка участва в първи полуфинал на тревна настилка в кариерата си и дебютен в състезание от сериите УТА 500.
На финала Дона Векич ще се изправи срещу Диана Шнайдер. 20-годишната рускиня победи със 7:5, 2:6, 6:3 поставената под номер 3 в схемата американка Ема Наваро.
Шнайдер ще играе на втори финал в турнир на УТА през сезона и на общо трети в своята кариера. Руската тенисистка е с един трофей от женската тенис асоциация до момента.








Алекс Николов поведе България към успех над Китай в Лигата на нациите
189 години от рождението на Апостола: България почита Васил Левски
Нова украинска атака срещу Москва, 7 души загинаха в логистичен център
Българският черен хайвер достига до най-луксозните обекти по света
Отбелязваме 189 г. от рождението на Васил Левски
Най-честата повреда, дължаща се на нискокачествен бензин
Вижте по какъв мост карат в Гърция
Трябва ли да гасим мотора в жегите, ако вентилаторът все още работи?
Офанзивата на Peugeot започва с тази кола
Инински: Боксьорите ни нямат търпение да защитят честта на България
Върджил Ортис остава в Golden Boy, след като двете страни постигнаха споразумение
Джон Джоунс: Вярвам, че Сирил Ган ще победи Том Аспинал
Конър Макгрегър отрече да е влязъл контузен в битката с Макс Холоуей
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар