Испанецът Карлос Алкарас си осигури място на Финалите на АТП, които ще се проведат в Торино през ноември, присъединявайки се към световния номер 1 Яник Синер (Италия) и към двукратния шампион Александър Зверев (Германия).
21-годишният Алкарас спечели Откритото първенство на Франция и "Уимбълдън" тази година, за да увеличи титлите си от Големия шлем до четири, преди да вземе сребърен медал на Олимпийските игри в Париж.
Световният номер 3, който също завоюва титлата от турнира "Мастърс" в Индиън Уелс, се класира за финала на сезона за трета поредна година и ще се стреми да спечели трофея за първи път, след като достигна до полуфиналите през миналата година. Контузия му попречи да участва в изданието през 2022 година.
Синер, миналогодишният финалист, се класира за Финалите на АТП още през август след достигането до четвъртфиналите в Монреал, докато шампионът от 2018 и 2021 година Зверев спечели мястото си, след като беше сред осемте най-добри на Откритото първенство на САЩ този месец.
Финалите на АТП, които включват най-добрите осем играчи в света на сингъл и на двойки, ще се проведат от 10 до 17 ноември.








Лесна рецепта за пилешки дробчета с ориз и тиквичка
Къде точно спира нощният автобус по линия N1 в посока "Младост"?
Тайната на дълголетието: Влиянието на оптимизма и лошото настроение
Късна емисия
Дж. Пол Гети - стиснатият милиардер, който не вярваше, че парите носят щастие
Британският принц Хари пристигна в Лондон
Григор не издържа срещу Артър Фери, отпадна на крачка от четвъртфинаолите
Инфантино защити ФИФА след скандала с отменения картон на Балогун
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
България излиза със 70 състезатели в Световна купа „Варна“ 2026
Виктор Крашевски: На международния лагер по бойни изкуства може да се учим от легенди! (ВИДЕО)
Макс Холоуей: В UFC не е достатъчно просто да побеждаваш
Едуард Алексанян: "Инстукторите са легенди, а учасниците - класни бойци" (Видео)
Все повече пациенти с метастатичен меланом живеят години след диагнозата
Александровска отчита ръст на лекуваните пациенти и по-високи възнаграждения на персонала
Еректилната дисфункция може да е първият знак за сериозно заболяване
Първичен сифилис - може ли да остане незабелязан?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар