Италия елиминира Полша и се класира за втора поредна година за финала на отборния турнир по тенис за жени "Били Джийн Кинг Къп", който се провежда в Малага (Испания).
Джазмин Паолини и Сара Ерани, олимпийски шампиони от Париж 2024, преодоляха пасив от 1:5 във втория сет на решаващия мач на двойки срещу Ига Швьонтек и Катаржина Кава, за да спечелят със 7:5, 7:5 и да постигнат общ успех с 2-1 победи.
Сега те ще се опитат да станат шампионки, след като бяха победени на финала от Канада миналата година. В спора за трофея в сряда италианките ще играят с победителя от двубоя между Великобритания и Словакия.
В мачовете на сингъл Лучия Брондзети надделя над Магда Линете с 6:4, 7:6 (3), а Швьонтек постигна обрат над Джазмин Паолини с 3:6, 6:4, 6:4 в повторение на финала на "Ролан Гарос".
"Днес беше трудно. Трябваше да дам всичко за Италия, за моя отбор. Намерих енергията и съм много щастлива", заяви Паолини.
В крайна сметка италианките триумфираха, след като Ерани реализира мачбол за 28-ата си победа в състезанието. Така 37-годишната тенисистка изпревари Франческа Скиавоне и стана най-успешната за своя тим в историята на турнира.







Късна емисия
Пуснаха колите през "Дунав мост" при Русе
Рецепта по турски: Пиде с три вида пълнеж
Готов ли е малкият бизнес в България за еврозоната?
Цончо Ганев: Проектобюджетът ни загробва със заеми и унищожава малкия и среден бизнес
Тръмп заплашва нюйоркчани: Спрете комуниста Зохран Мамдани или ще си платите
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар