Бившата номер 1 в света в женския тенис Наоми Осака достигна до първия си полуфинал от 2022 година насам на турнира по тенис на твърди кортове WТА 250 в новозеландския град Окланд с награден фонд 275 хиляди долара.
Четирикратната шампионка от Големия шлем от Япония победи след обрат американката Хейли Баптист с 6:7(2), 6:1, 6:2 за 2:02 часа.
Осака каза, че нейната упорита работа започва да се отплаща, след като си осигури място във финалната четворка на турнир за първи път след Маями през април 2022-а.
Японката роди дъщеря си Шай през юли следващата година, а се завърне на корта преди 12 месеца.
Съперничка на Осака на полуфинала ще бъде победителката от мача между американките Кейти Волинец и Алиша Паркс, която беше отложена за утре заради дъжд.
Робин Монтгомъри (САЩ) победи сънародничката си Бернарда Пера с 6:4, 6:4 и също продължава на полуфиналите.
Срещата между поставената под номер 1 в схемата Мадисън Кийс (САЩ) и номер 5 в схемата Клара Таусон (Дания) беше прекъснат при втория сет. Датчанката спечели първия сет с 6:4, а при 3:4 във втория заваля дъжд и играта беше спряна.








Дневен хороскоп: Спокойствие за едни, предизвикателства за други
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар14:35 | 3 яну 2025 г.
13:39 | 3 яну 2025 г.
Напиши коментар