Новак Джокович се класира за полуфиналите на Октритото първенство на Австралия по тенис, след като надви Карлос Алкарас с 4-6, 6-4, 6-3, 6-4. Поредният титаничен сблъсък продължи три часа и 35 минути.
10-кратният шампион в Мелбърн изостана в сетовете, въпреки че започна силно и проби Алкарас още в първия сервис гейм на опонента. Испанецът се окопити моментално и след рибрейк първо намали изоставането си, а след това направи още един пробив, който се оказа решаващ за съдбата на откриващата част.
Джокович изпитваше физически проблеми, като бедрото му бе превързано, но въпреки това началото му и на втория сет беше подплатено с пробив. Алкарас го върна, но за разлика от първата част, този път Джокера осъществи нов брейк за равенство 1-1. Ноле първи стигна до пробив в третия сет, но съперникът му го върна, преди сърбинът отново да пробие и този път връщане назад за Алкарас да няма. Нервността в играта на испанеца се увеличи и пробивите на сметката на 37-годишния Джокович продължиха и в четвъртата част. След няколко гладиаторски гейма, Джокера в крайна сметка прекърши съпротивата на Алкарас за пета победа от осем мача срещу него. Именно срещу Алкарас Джокович спечели олимпийската титла в Париж миналото лято.
Сръбският тенисист направи по-малко уинъри от съперника - 31 срещу 50, но и по-малко непредизвикани грешки - 27 срещу 40. За Новак това ще е 12-и полуфинал в Мелбърн, като до момента той е губил само веднъж при предишните си 11 участия на тази фаза - миналата година от бъдещия шампион Яник Синер. Алкарас от своя страна отпада на четвъртфиналите в Австралия за втора поредна година.
За Джокович предстои полуфинал с втория в схемата Александър Зверев. Германецът по-рано днес успя да надвие в тежък мач Томи Пол в четири сета.
В горната половина на схемата световният номер 1 Синер се изправя срещу представителя на домакините Алекс де Минор в единия 1/4-финал, а в другия ще играят Бен Шелтън и Лоренцо Сонего.







Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Как Tesla превърна AI в своята най-мощна машина за пари
Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар16:21 | 21 яну 2025 г.
16:16 | 21 яну 2025 г.
Напиши коментар