Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович преодоля германеца Александър Зверев на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис и заяви, че почти е играл срещу двама противници.
"Усетих как вятърът се засили в последните няколко гейма. Почти играех срещу двама противници. Чувствам, че топката не отива в посоката, където я удряш. Хората не виждат това по телевизията, но на корта можеш да го усетиш много. Просто се опитвах да играя разнообразно. В един момент почувствах, че не мога да го преодолея, затова се опитах да го доведа до мрежата и да рискувам с дропшот, сервис и воле. Трябваше да се направи. Бях напрегнат, за да завърша мача, а той играеше постоянно от задната част на корта в последния гейм, не правеше грешки и ме накара да се потрудя", коментира Джокович, цитиран от агенция "Ройтерс".
Сръбският тенисист пристигна в Париж, след като спечели 100-ата си титла на ниво АТП в Женева. В Мадрид той каза, че се примирява с "нова реалност" в тениса, опитвайки се да спечели мач или два.
"Не беше страхотно чувство, но е нещо, което не бях изпитвал от много години, 20 години играя. Затова казах, че трябва да се опитам да намеря начин да се върна на турнирите от Големия шлем", добави той.
"Победата срещу Карлос Алкарас на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, победата на четвъртфиналите срещу Зверев доказват на мен и на другите, че все още мога да играя на най-високо ниво и просто процъфтявам в тези моменти. Тук се концентрирам и наистина давам най-доброто от себе си, така че просто се надявам, че след няколко дни ще мога физически да се справя със Синер. Това е голямо предизвикателство за мен", каза още Новак Джокович.







Хороскоп за 14 май 2026: Някои зодии ще намерят хармония и признание
Бухти със сирене, които се обръщат сами
Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар