Водачът в световната ранглиста по тенис Яник Синер се класира за втория кръг на турнира на трева в германския град Хале.
Защитаващият титлата си Синер се наложи със 7:5, 6:3 над представителя на домакините Яник Ханфман за точно 90 минути игра. Италианецът, за когото това бе първи мач след загубения финал на "Ролан Гарос", имаше сериозни трудности в първия сет, тъй като дълго време не намираше начин да спечели подаването на участващия с "уайлд кард" Ханфман. Все пак това се случи в самия край на сета, когато Синер реализира пробив за 7:5.
Втория сет започна с две възможности за пробив пред Ханфман, като това бяха и единствените два шанса пред германеца в мача. Той обаче не успя да се възползва от тях, а в средата на сета допусна да загуби подаването си за втори път в срещата и това направи доиграването ѝ протоколно.
Във втория кръг Синер ще срещне представителя на Казахстан Александър Бублик.
В най-интересния мач за деня Флавио Коболи победи бразилеца Жоао Фонсека с 5:7, 7:6(3), 7:6(8). Италианецът навакса изоставане от сет, а в тайбрека на третия сет отрази и мачбол при сервис на Фонсека.
Следващият съперник на Коболи ще бъде Денис Шаповалов. Канадецът започна участието си в турнира с победа над шампиона за 2021 година Юго Юмбер от Франция с 6:4, 4:6, 7:6(4).
Във втория кръг ще играе и руснакът Андрей Рубльов, който спечели с 6:3, 6:4 срещу австриеца Себастиан Офнер. Поставеният под номер 4 в схемата Рубльов направи 10 аса в мача и направи по един пробив и в двата сета, за да стигне до успеха за едва 63 минути. Следващият съперник на руснака ще бъде аржентинецът Томас Мартин Етчевери, който се справи с 6:1, 6:3 с испанеца Педро Мартинес.
От турнира обаче отпадна петият в схемата Франсиско Черундоло от Аржентина. Той бе надигран от американеца Алекс Микелсен след 2:6, 7:5, 6:4. Във втория кръг Микелсен ще играе със Стефанос Циципас от Гърция.







Д-р Веселин Герев: Агресията и саморазправата станаха модели на поведение
ВМРО търси общ патриотичен блок за президентските избори без ГЕРБ, ДПС и "Възраждане"
Валентин Радев: Не е трябвало да се чака 24 часа след взривовете в село Белица
Как да стегнете корема у дома само за 15 минути
Най-известната руска шпионка Анна Чапман получи нов пост
Голям пожар и край с. Българска поляна, в гасенето се включи хеликоптер
Радев обсъди мерки за превенция на детската престъпност
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
България с осем боксьори на Европейското първенство в Лозница
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар