Поставеният под номер 2 Тейлър Фриц от САЩ победи високия 193 см канадец Габриел Диало с 6:4, 6:2 в третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд 9,19 милиона долара.

"Публиката беше много добре настроена към мен, като се има предвид, че играя срещу последния представител на Канада на турнира. Мислех, че ще бъде малко по-враждебна обстановката", каза Фриц.

С успеха си американецът си осигури мач от четвъртия кръг с поставения под 19-ти Иржи Лехецка от Чехия, който се наложи над 15-ия поставен Артур Фил от Франция с 3:6, 6:3, 6:4.

Четвъртият поставен Бен Шелтън надделя над сънародника си американец Брандън Накашима с 6:7 (8), 6:2, 7:6 (5). Шелтън ще се изправи срещу 13-ия поставен Флавио Коболи от Италия.

Шестият в схемата Андрей Рубльов от Русия победи Лоренцо Сонего от Италия с 5:7, 6:4, 6:3.

"Във втория и третия сет успях да играя по-агресивно, с по-малко грешки“, каза Рубльов. "Да видим какво ще се случи по-нататък, супер съм развълнуван и мотивиран.“

Седмият поставен Франсис Тиафо от САЩ победи Александър Вукич от Австралия с 6:3, 4:6, 6:3, за да си осигури мач с шампиона от Вашингтон Алекс де Минор от Австралия. Де Минор продължи напред, след като сънародникът му Кристофър О'Конъл се оттегли.