Италианският тенис терминатор Яник Синер записа трета поредна чиста победа в група Бьорн Борг на Финалите на ATP в Торино.

Носителят на трофея от миналата година победи и дебютанта Бен Шелтън, като се наложи над американеца с 6-3, 7-6 (3). Срещата продължи малко над час и половина.

Синер, който вече надви Феликс Оже-Алиасим и Александър Зверев в по два сета, се справи и с Шелтън, ден след като стана ясно, че Карлос Алкарас ще завърши годината на върха в ранглистата. Италианецът зарадва домакинската публика с два пробива в първия сет и убедителен тайбрек във втората част.

На полуфиналите Синер ще играе с австралиеца Алекс де Минор. Шансовете на местния фаворит за класиране на трети пореден финал са големи, тъй като балансът му срещу Де Минор е повече от впечатляващ - 12 победи в 12 мача.

Довечера Зверев и Оже-Алиасим ще решат втория полуфиналист от група Бьорн Борг. Този, който излезе от групата, ще бъде съперник и на Алкарас в спор за място на финала.